Personal menu

Рапид Виена изхвърли Трабзонспор от Лига Европа, силна хореография от "зелено-белите" ултраси

С общ резултат 3:0, Рапид надви "черноморската буря" и успя да се класира за плейофите, даващи право за участие във втория по сила турнир в Европа. Голмайстори за виенчани станаха Матиас Зайдл в 77' минута и Кристоф Ланг 10 минути по-късно. Педро Малхейро от отбора на гостите получи червен картон в 85' минута. Така Рапид Виена ще се изправи срещу Брага, а Трабзонспор ще трябва да отстрани Санкт Гален, ако иска да играе на есен в Лига на конференциите.

Силна подкрепа по трибуните за двата отбора. Домакините направиха впечатляваща хореография, която бързо обиколи световните ултрас канали. Цветовете и герба на Виена и на Рапид послужиха за фон на замъка Шьонбрун, който се извиси гордо над Западния блок, където са разположени най-запалените фенове на Рапид. Отдолу бе изписано - Wien die Stadt, Rapid die Macht.

Нашумялата турска група Çılgınlar Europe също бе на мача, а преди срещата феновете на Трабзонспор се отчетоха и с шествие по улиците на Виена. По време на мача, турците показаха и мощно пиро.