Personal menu

Дербито на Прага - Славия срещу Спарта, 06.10.2024

Пореден спектакъл по трибуните от ултрасите на Славия Прага. Те се намират в страхотна форма, а в почти всеки мач представят хореографии, които без да преувеличаваме може да влязат в един бъдещ "Учебник на ултраса". Този път чешките "слависти" се изправиха срещу Спарта Прага, пореден епизод от това чешко столично дерби. "Червено-белите" се наложиха с 2:1 над "Железна Спарта". Попаденията за домакините паднаха през първото полувреме и бяха дело на Моймир Китил, който се разписа още във втората минута на мача, и на Христос Зафеирис, вкарал 20 минути по-късно. За гостите точен бе Рахмани в 65-а минута. Трябва да отдадем заслуженото и на феновете на Спарта, които също представиха страхотни хореографии. Имаше и доволно количество пиро.