Personal menu

Балканска инвазия в Айндховен за мача Нидерландия - Босна и Херцеговина (СНИМКИ+ВИДЕО)

Същинска инвазия сътвориха босненските фенове в Айндховен. Босна и Херцеговина се изправи срещу Нидерландия и загуби с 2:5 в мач от Трета група на Лига А от турнира Лига на нациите. Първото полувреме предложи драма, след като Джошуа Зиркзее изведе домакините напред в резултата, но Демирович изравни 15 минути по-късно. Все пак "лалетата" успяха пак да поведат в добавеното време на първата част, когато след асистенция на Зиркзее, Райндерс успя да се разпише за 2:1. Второто полувреме започна добре за Нидерландия и Гакпо бързо покачи на 3:1. В 73-та минута Джеко върна интригата с майсторско спиране и удар от ждроб край вратаря Вербруген - 3:2, но мечтите на "драконите" бяха попарени от Вегхорст и Симонс, които се разписаха в края на мача.

На добра подкрепа се радваха босненските национали. BHFanaticos се раздадоха на макс и се опитаха да вдъхнат кураж и сили на своите национали, които са в лоша поредица от загуби. Шествие преди двубоя и мощна подкрепа, придружена със силно пиро след почивката. Следващият мач за Босна и Херцеговина ще бъде срещу Унгария във вторник от 21:45 ч. Срещата с "маджарите" ще се играе на "Пушкаш Арена".